x
Close

Recent Posts

Sayılarımız

Peron Dergisi 5. Sayı

  • PublishedEylül 11, 2023

Peron Dergisinin 5.Sayısı Yayımlandı – 2022
Peron Dergisi 5. sayısında dünyaca ünlü orkestra şefi Cem Mansur ile röportaj yaptı!
Peron, 4.sayı ile değişen formatını korudu ve 5. Sayısını da gazete olarak bastı. Derginin editörü ve editörümüzün okuldan arkadaşı Ataberk Emin, İstanbul Devlet Operası, English ChamberOrchestra, Oxford Şehir Orkestrası, Akbank Oda Orkestrası, RoyalPhilharmonicOrchestra, Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası gibi orkestraların şefliğini yapmış dünyaca ünlü “maestro” Cem Mansur ile röportaj yaptılar! Değerli yazar ve Joyce çevirmeni Fuat Sevimay’ın “Toplum mu sanattan, sanat mı toplumdan?” başlıklı yazısı dergimizin yeni sayısında Türk edebiyat mecrasında asırlardır süregelen bir tartışmayı kendi kitapları ve kendi edebiyat ve sanat görüşüyle yorumlayarak okuyucuların düşüncelerine sundu. Öyküler, şiirler ve düzyazılar her sayımızda olduğu gibi bu sayımızda da yer aldılar.

Maestro Cem Mansur ve Joyce çevirmeni yazar Fuat Sevimay 5. Sayımızdalar !!!
Yazar H. Deniz Duran

Cihan Toprak da yazar Fuat Sevimay’ın ele aldığı konuyu kısa ve öz bir biçimde “Edebiyat ile Toplum İlişkisi” başlıklı yazısı ile irdeledi. Dergimizin genç tarih yazarı Ahmet Kınalı “Gümüş Para”, Bedriye Korkankormaz “Çekemediğim Sefa”, yine Cihan Toprak “Hatırla Deniz”, Bülent Duran “Seninle” ve Hüseyin Özdemir’in tefrika şiiri “Pir Sultan Abdal Senfonisi” şiirleriyle 5. Sayıya renk kattılar ve bu sayıda okuyucuyu şiirle doyurdular.
Sezai Çoruhlu yeni anı-öykü serisi Son Nöbet’in ikinci kısmıyla yeni sayıda yer alırken, daimî öykücümüz Tahsin Abalı ilginç isimli hikâyesi “Venüs Deltası”yla, Tarık Barbaros Pilevne “Pasta Lan, Pasta!”, Tarık Aksoy “Vezirparmağı” öyküsüyle yeni sayıda kendilerine yer edinirken, Ahmet Kınalı, Rönesans dünyasını kabataslak bir şekilde ortaya çıkardı.
Yine bu sayıda Hüseyin Şen ileride devamı gelmesi beklenen “Film Önerileri” başlıklı yazısı ile kendisine dergimizde yeni bir köşe edindi.
Yazarlar: Fuat Sevimay, Cihan Toprak ve Ahmet Kınalı düzyazıları ile; Hüseyin Özdemir, Bülent Duran, Ahmet. Kınalı, Cihan Toprak, Bedriye Korkankormaz şiirleri ile; Tahsin Abalı, T. Barbaros Pilevne, Tarık Aksoy, Sezai Çoruhlu öyküleriyle; H.Deniz Duran ve Ataberk Emin Cem Mansur röportajı ile; Hüseyin Şen ise film değerlendirmeleriyle dergimizin yeni sayısına katkıda bulundular. Dergi ulusal kitap sitelerinde satıştadır. İletişim için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
Mizanpaj ve dergi tasarımı Serra Yaman tarafından yapılmıştır.

Written By
admin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir